2020-2.1.1-ED-2024-00352
ClimaPannonia - Regionális ellenálló képesség kiépítése a mezőgazdasági ökoszisztémában a rendszerszintű megoldások széles körű elterjedésével
A projekt adatai
Projekt címe: ClimaPannonia - Regionális ellenálló képesség kiépítése a mezőgazdasági ökoszisztémában a rendszerszintű megoldások széles körű elterjedésével
Projekt azonosító száma: 2020-2.1.1-ED-2024-00352 (101156281 Horizon Europe projekthez kapcsolódó kormányzati önerő támogatás)
Résztvevők:
-
Univerzitet U Novom Sadu, Poljoprivredni
-
Udruzenje Eko-inovacija Na Balkanu
-
Nemzeti Innovációs Ügynökség
-
MATE
-
Sveuciliste U Zagrebu Agronomski
-
Ceska Zemedelska Univerzita V
-
Logineko
-
Bioeast Hub Cr, Z. U.
-
Institut Za Razvoj I Inovacije - Iri
-
Asociatia Euro Atlantic Diplomacy
-
Valorex Sas
-
Officine Innovazione S.r.l. Societa'
-
Dil Deutsches Institut Fur Lebensmittelt
-
Visoko Gospodarsko Uciliste U
-
Pannon Egyetem
-
Fraunhofer Gesellschaft Zur Forderung
-
Gilab Doo Beograd
-
Mendelova Univerzita V Brne
-
Soproni Egyetem
-
Hrvatska Poljoprivredna Komora
-
Vojvodanski Klaster Organske
-
Meteoblue Ag
-
Institutul National De Cercetare
-
Universitatea De Stiintele Vietii Regele
-
Magyar Permakultúra Egyesület
Projekt futamideje: 2025.03.01-2029.02.28.
Szerződött támogatás összege: 152 405 497 Ft
Projekt szakmai vezetője: Vesna Neskovic
Kapcsolattartó a Soproni Egyetem részéről: Dr. Vityi Andrea
Projektmenedzser: Dr. Nyikos Bendegúz
Weboldal:
Közösségi média:
Részletes leírás
A ClimaPannonia a Pannon Biogeográfiai Terület (PBS) kulcsszereplőinek (26 partner) összehangolt erőfeszítése a mezőgazdasági szektor és a régió közösségének ellenálló képességének erősítése érdekében a klímaváltozás katasztrofális hatásaival szemben. Ezt úgy érik el, hogy lehetővé teszik a tesztelt és validált klímasemleges megoldások lehető legszélesebb körű elterjedését négy mezőgazdasági alágazatban: i. víz-étel kapcsolat, ii. agrár-erdészet, iii. ökológiai növénytermesztés, iv. szarvasmarha-tenyésztés.
A ClimaPannonia célja, hogy támogassa a PBA mezőgazdasági szektort klímatűrő képességének drasztikus javításában. Az innovatív rendszerszintű megoldások bevezetésével és a PBA-n belüli hét ország – Magyarország, Szerbia, Horvátország, Románia, Csehország és Szlovákia – közötti együttműködés elősegítésével a ClimaPannonia utat nyit egy fenntarthatóbb és ellenállóbb mezőgazdaság felé. A PBA vezető szakértőinek tudásának és szakértelmének hasznosításával, valamint az olyan országokból származó partnerek tudásának kiaknázásával, mint például Németország, Olaszország és Franciaország, a ClimaPannonia arra törekszik, hogy a megvalósított megoldások ne csak PBA szinten legyenek innovatívak, hanem európai léptékben is.