EFOP-3.6.2-16-2017-00010

EFOP-3.6.2-16-2017-00010

Szerződött támogatás összege: 1 382 407 290,- HUF

Soproni Egyetemre jutó rész: 321 988 499,-  HUF

Projekt futamideje: 2017.  július 01. – 2020. szeptember 28.

Projekt címe: RING2017 Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodási Tematikus Hálózat
A Projekt azonosító száma: EFOP-3.6.2-16-2017-00010
Kedvezményezett neve: Miskolci Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem, Soproni Egyetem
Szerződött támogatás összege: Szerződött támogatás összege: 1 382 407 290,- HUF Soproni Egyetemre jutó rész: 321 988 499,-  HUF

Projekt futamideje: 2017. július 01. - 2020. szeptember 28.
A projekt szakmai vezetője: Dr. habil Czupy Imre
A projekt projektmenedzsere: Dr. Pásztory Zoltán
A projekt pénzügyi vezetője: Varga-Illyés Virág

Magyarország térképére tekintve, Miskolc – Szeged – Pécs – Sopron érintésével olyan „gyűrű” rajzolható, amely körbeöleli az országot. Mind a négy kiragadott város a régiójának központja, és mind a négy városban az országon is túlmutató hírű egyetem található. Kézenfekvő volt a gondolat, hogy a gyűrűben lévő intézmények egymással együttműködve („szövetségben”) tematikus kutatói hálózatot hozzanak létre a fenntartható nyersanyag-gazdálkodás területén. A kutatási együttműködés fókuszáltan a nyersanyag-gazdálkodás speciális területein, elsősorban másodnyersanyagok (hulladékok és maradékanyagok) hasznosítása mentén, környezetipari és energetikai alkalmazások fejlesztésére szerveződött. A projekt stratégiai és konkrét operatív céljait az alábbi három fő tevékenység (pillér) keretein belül kívánják a partnerek megvalósítani: I. a fókuszterületeken definiált intézmények közötti összefonódó kutatási sejtek létrehozása, II. Networking Team kialakítása, III. tematikus International Project Week (IPW) rendezvények szervezése.

Dr. habil Czupy Imre / szakmai vezető

czupy.imre@uni-sopron.hu